FORUM ANA SAYFA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Her Güne Bir Hadisi Şerif!....

5 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

Erkek Mesaj Sayısı : 912

Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14, 2008 7:41 am

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: 'Resülullah aleyhissalatu vesselâm şu duayı çok yapardı'Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sâbit kıl!' Ben (bir gün kendisine):'Ey Allah'ın resûlü! Biz sana ve senin getirdiklerine inandık. Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?' dedim. Bana şöyle cevap verdi: 'Evet! Kalpler, Rahmân'ın iki parmağı arasındadır. Onları istediği gibi çevirir.'
Tirmizi, Kader 7, (2141).
http://www.asrisaadet.ile.biz
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
SUMEYYE

Kadın Mesaj Sayısı : 443
İş/Hobiler : Ehli Sünnete uygun kitapları okumak
Lakap : mercimek

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14, 2008 5:12 pm

Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Aglamakhadis4qn19hxmf1dt1
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 15, 2008 7:35 am

Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: 'Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:'Beni gören veya beni göreni gören bir müslümana ateş değmeyecektir.'

Tirmizi, Menakıb (3857).
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 16, 2008 7:48 am

Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: 'Cebrail aleyhisselâm yanıma gelerek elimden tuttu ve bana ümmetimin gireceği cennet kapısını gösterdi.'
Hz. Ebu Bekr atılıp: 'Ey Allah'ın Resulü! Ben o sırada seninle olmayı ne kadar isterdim, ta ki ona ben de bakayım!' dedi. Aleyhissalatu vesselam:'Ey Ebu Bekr, ümmetimden cennete ilk girecek kimse olman sana yetmez mi!' karşılığında bulundular.'
Ebu Davud, Sünnet 9, (4652).
medineli
«««Vip Üye»»»
«««Vip Üye»»»
medineli

Kadın Mesaj Sayısı : 286
İş/Hobiler : kuran okumak
Lakap : hacı

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 16, 2008 3:06 pm

Bir adam alacağını istemek üzere Nebi s.a.v. ‘e geldi. Alacağını isterken Resulullah’a karşı sert davrandı. Bunun üzerine Ashab-ı Kiram, ona haddini bildirmek istedilerse de Resullulah ( müdahale ederek ):
- “İlişmeyin ona! Hak sahibi için söz hakkı vardır.” buyurdu. Sonra da:
- “Ona devesi yaşta bir deve veriniz.” diye emretti. Ashab:
- “Ya Resülullah ( o yaşta deve ) bulamıyoruz, ancak onun devesinin yaşından daha değerli yaştadeve bulabiliyoruz.” dediler. Resulüllah:
- “Onu veriniz. Çünkü sizin hayırlınız borcunu en güzel ödeyeninizdir.” buyurdular.
Buhari, Müslim
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

Kadın Mesaj Sayısı : 153

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 9:44 pm

İmrân İbnu Huzeyfe (rahimehullah) anlatıyor: 'Meymüne (radıyallâhu anha) fazlaca borca giriyordu. Ailesi bu meselede müdâhale edip ayıpladılar. Şu cevabı verdi: 'Borcu bırakmayacağım. Ben dostum ve can yoldaşım aleyhissalâtu vesselâm'ı şöyle söylerken dinledim: 'Bir borçla borçlanan bir kimsenin ödeme niyetinde olduğunu Allah bilince, onun borcunu Allah mutlaka dünyada iken öder.'
Nesâi, Büyü 99, (7, 315); İbnu Mâce, Sadakât 10, (2408).

X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Mayıs 18, 2008 11:23 am

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: 'Cennette yüz derece vardır. Her iki derece arasında yüz yıl(lık yürüme mesafesi) vardır.'
Tirmizi, Cennet 4, (2531).
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 8:09 am

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Cennette hiçbir ağaç yoktur ki gövdesi, altından olmasın.'
Tirmizi, Cennet 1, (2527).

nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 20, 2008 7:43 am

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: 'Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: 'Müşriklere karşı mallarınızla, canlarınızla ve dillerinizle cihad edin.'
Ebu Dâvud, Cihâd 18, 2504); Nesâî,Cihâd 1, (6, 7).

X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 7:50 am

Ka'b İbnu İyâz (radıyallahu anh) anlatıyor; 'Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ı şöyle derken işittim: 'Her ümmet için bir fitne vardır, benim ümmetimin fitnesi de maldır.'
Tirmizî, Zühd 26, (2337).
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 7:44 am

Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: 'Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: 'Kul Rabbine en ziyade secdede iken yakın olur, öyle ise (secdede) duayı çok yapın.'
Müslim, Salât 215, (482); Ebû Dâvud, Salât 152, (875).

gul gül gul gül gul gül
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:43 am

Hz. İbnu Mes'ud (radıyallâhu anh) anlatıyor: 'Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) duayı üç kere yapmaktan, istiğfarı üç kere yapmaktan hoşlanırdı.'
Ebû Dâvud, Salât 361, (1524).
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 8:38 pm

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: 'Eğer âdemoğlunun iki vadi dolusu malı olsaydı bir üçüncüsünü isterdi. Onun nefsini ancak toprak doldurur. Allah tevbe edenlerin tevbesini kabul eder.
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 10:56 am

Ümmü Seleme (radıyallahu anhâ) anlatıyor: 'Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: 'Hangi kadın, kocası kendisinden razı olarak vefat ederse, cennete girer
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 26, 2008 7:46 am

Hz. Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: 'Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: 'Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim.'
Tirmizi, Rada' 10, (1159).

X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 7:46 am

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: 'Resûlulah (aleyhîssalâtu vesselâm) buyurdular ki: 'Hasedden kaçının. Çünkü o, ateşin odunu -râvi dedi ki: Veya kuru otu- yiyip tükettiği gibi, bütün hayırları yer tüketir.'
Ebu Dâvud, Edeb 52, (4903).

X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 8:05 am

Abdestli yatanın ruhu Arşa yükselir ve gördüğü rüyalar doğru olur. Abdestsiz yatanın ruhu yükselmez, gördüğü rüyalar, karışık olur, doğru çıkmaz.
İ.Gazali
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 30, 2008 10:21 am

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: 'Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: 'Kadınlara hayırhah olun, zira kadın bir eyeği kemiğinden yaratılmıştır. Eyeği kemiğinin en eğri yeri yukarı kısmıdır. Onu doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Kendi haline bırakırsan eğri halde kalır. Öyleyse kadınlara hayarhah olun.'
Buhari, Nikah 79, Enbiya 1, Edeb 31, 85, Rikak 23; Müslim, Rada 65, (1468); Tirmizi, Talak 12, (1188).

gül gül gül gül gül gül
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Haz. 02, 2008 7:45 am

Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: 'Ümmetim, Kıyamet günü çağırıldıkları vakit abdestin izi olarak (nurdan) bir parlaklıkları olduğu halde gelirler. Öyleyse kimin imkanı varsa parlaklığını artırsın.
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 8:04 am

Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: 'Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular: 'Abdesti olmayanın namazı yoktur. Üzerine Allah'ın ismini zikretmeyen kimsenin abdesti de abdest değildir.
Ebu Dâvud, Tahâret 48,(101).

medineli
«««Vip Üye»»»
«««Vip Üye»»»
medineli

Kadın Mesaj Sayısı : 286
İş/Hobiler : kuran okumak
Lakap : hacı

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 2:04 pm

ALLAH Rasulü Hazret-i Muhammed (SallALLAHu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Size iki şey bırakıyorum. Bunlara uyduğunuz müddetce asla sapıtmayacaksınız: ALLAH'ın Kitab'ı ve Resûlünün sünneti.

Muvatta, Kader 3
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 7:46 am

Ümmü'd-Derdâ radıyallahu anha anlatıyor: 'Ebu'd-derda radıyallahu anh'ı işittim. Demişti ki: 'Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ı işittim, şöyle buyurdu: 'Müşrik olarak ölenle, bir müslümanı haksız yere öldüren hariç, Allah bütün günahları affedebilir.
Ebu Davud, Fiten 6, (4270).

((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

İş/Hobiler : SOHBET,KİTAP,İLİM
Lakap : EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 8:49 am

''hakikaten insanların en ziyade cimrisi,ismimi işitipte bana salat'ü selam
göndermeyen kimsedir''

Allahümme Salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
http://www.reklamyasaktir
nur_u_mühür
Admin
Admin
nur_u_mühür

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Haz. 05, 2008 7:33 am

Cündeb radıyallahu anh anlatıyor: 'Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: 'Bir adam: 'Vallahi Allah falancayı mağfiret etmiyecek!' diye kesip attı. Allah Teâla Hazretleri de: 'Falancaya mağfiret etmiyeceğim hususunda yemin eden de kim? Ben ona mağfiret ettim, senin amelini de iptal ettim!' buyurdu.
Müslim, Birr 137, (2621).
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

MesajKonu: Geri: Her Güne Bir Hadisi Şerif!....   Her Güne Bir Hadisi Şerif!.... - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Haz. 06, 2008 7:44 am

Ebu Sa'îdi'l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor: 'Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: 'Kim Allah Teâla hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah'a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safilîne (aşağıların aşağısına) atar.

Her Güne Bir Hadisi Şerif!....
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-