FORUM ANA SAYFA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Benim Adım Televizyon

4 posters
YazarMesaj
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

İş/Hobiler : SOHBET,KİTAP,İLİM
Lakap : EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT

Benim Adım Televizyon Empty
MesajKonu: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimePtsi Nis. 28, 2008 10:04 am

BENİM ADIM TELEVİZYON

Yatsı namazın kıldırtmam
Sabah namaza kaldırtmam
Söylenenlere aldırtmam
Benim adım televizyon

Namazlarda vesveseyim
Ehl-i dünyaya neşeyim
Sevincimden dört köşeyim
Benim adım televizyon

Bana bakan gözler yandı
Yalanıma herkes kandı
Ne söylemişsem inandı
Benim adım televizyon

Öldürücü bir ağım
Nefsin keskin bıçağıyım
Kör şeytan(aleyhinlane)ın çırağıyım
Benim adım televizyon

Yıktım utanma hissini
Yaptım her şeyin tersini
Bozdum Müslüman neslini
Benim adım televizyon

Ben var isem olmaz sohbet
O semte uğramaz rahmet
Kin, ihtiras, fitne, dehşet
Benim adım televizyon

Her yere akın ederim
Uzağı yakın ederim
Sâde bana bakın derim
Benim adım televizyon

Herkes bir bahane bulur
Yolları bana doğrulur
Nifak mayamla yoğrulur
Benim adım televizyon

Daim uzağımdır Hakk’tan
Kumandalıyım uzaktan
Bakan kurtulmaz tuzaktan
Benim adım televi,zyon

Âlâları ettim denî
Unutturdum sana seni
Şimdi tanıdın mı beni
Benim adım televizyon

bu şiiri yazan kardeşimden ALLAH Razı olsun sonuna kadar katılıyorum ben bundan 4-5 sene öncesine kadar izliyordum hiçbir hayrını hiçbir faydasını görmedim tam tersine beni cemaatten,Kur'an okumaktan,ailemle ilgilenmekten,ilim öğrenmekten alıkoyuyordu,
hatta aşağıdaki dörtlükte de geçtiği gibi neredeyse yatsı namazının kıldıtmıyor , sabah namazına kaldırmıyordu. Ne zaman TV yi evimden çıkardım namazlarım düzene girdi,ailemle vakit ayırmaya başladım,daha çok ilim öğrendim,cemaatle namaz kılmaya daha çok özen gösterdim
çünkü evde kılınan namaz mutlaka eksiktir diyor büyükler
Efendimiz s.a.v. ise cemaatle kılınan namaz tek kılınan namazdan 27 derece üstündür buyuruyor.

varsa aksini iddia eden söylesin. Haber alma hakkınızı Radyodan,Gazete ve internetten da alabilirsiniz ama lütfen TV olmazsa hayat olmaz diye düşünmeyin bakın benim hayatım düzene girdi.

onu izlediğimiz vakitler yerine,kaza namazlarımız duruyor onları kılabiliriz
belki çoğumuz Kur'an bilmiyor öğrenebiliriz
ailemizle bir arada dini konular konuşabilir,sorunlarımızı çözebiliriz
belki çoğumuz diyecekki kumanda benim elimde kardeşim sadece haberler izliyorum ne olacak ki diyecek fakat öyle değil işler gerçekten öyle değil bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz bu nefsin aldatmacası

tamam kumanda sende ama senin iki tane düşmanın var biri 70 şeytan(aleyhinlane) kuvvetindeki nefis diğeri de şeytan(aleyhinlane)(aleyhinlane,onlar TV yi kullanarak seni oyalamak istiyorlar şunuda izle , şunada bak, az sonra yaparsın , daha erken diye diye son vakte bırakırlar namazı , sonra da kılarken hızlı hızlı yetiştireceğim diye acele edersin,ne huşu kalır nede huzur.

TV ye değil içerisindeki programlara , maçlara,magazin programlarına,dizilere,kurtlar vadisine vs.. karşıyız
bu millet değilmi maç var diye kurtlar vadisi var diye imamı sıkıştırıp yetiştir bizi diyen. Bu adamın namazla hakiki manada işi varmı sizce?

en sevdiği dizi var diye yatsıya gitmeyen sonra izlerken uyuya kalan çok insan var benim duyduğum. Sonra gelip bana yatsıyı kaçışmışım gece saat 02:00'de uyanmışım kılınmaz diye geri yaattım ne yapmam lazım diyor.
Eğer kendini ilme verseydi , fıkıh öğrenseydi yatsı namazının 12:00'den sonrada kerahatlide olsa kazaya bırakılmadan kılınabileceğini bilirdir.

Babam ölüm döşeginde gelip Kur'an okurmusun başında diyor peki bu yaşına kadar neden Kur'an öğrenmedin diye sorduğumda vaktim olmadı diyor ama gece geç saatlere kadar tv ve maç izlemeye vakti vardı değilmi bu insanın.
Halbuki tam o sevdiği diziyi veya komedi prıgramını kahkahayla izlerken ölüm gelse ona,ALLAH 'ın huzurunda kulum ben sana bunu yap diye kitabımda emretmedim nerede yazıyor diye sorsa ne cavap verecek? Çünkü ALLAH c.c. kulu hesaba çekerken Kur'an'ı bir tarafa kulun amel defeterini bir tarafa koyacak bak diyecek amel defterine işlediklerin ve yaptıkların Kur'an'da varsa tamam ama yoksa nereden aldın fetvayıdaa yaptın diyecek o zaman şeytan(aleyhinlane)(aleyhinlane)(aleyhinlane)dan mı almış Kur'an'dan mı almış bilecek zaten insan.

veya Peygamber Efendimiz s.a.v. kapıyı çalsa ben sana Kur'an'ı ve Sünnetimi emanet ettim sen TV başında geyik yapıyorsun dese ne cevap verecek. Çünkü Efendimiz s.a.v nasıl yaşarsanız ölye ölür nasıl ölürseniz öyle diriltirilirsiniz buyuruyor.O Rahmet peygamberi senin için ümmeti için ağlıyor ama sen Tv karşısında herşeyi ölümü ahireti unutmuş gülüyorsun.

TV başında ölen TV başında, meyhanede olan meyhanedeyken dirilecek , namazda olan namazda , zikreden ve Kur'an okuyanda bu şekilde Rabbinin huzurunda diriltilecek.
Bana söyleseydi her gün yarım saat, bir saat Kur'an öğretirdim ona. Bir Fatihayı bilr doğru dürüst okuyamayan insanlar var. Yazık değilmi bizleri ahmak kutusu diye adlandırdıkları fakat kendilerinin izlemedikleri bir kutunun karşısına saatlerce dikmeyi başardılar
fakat insan Rabbinin karşısında 10 dk. namaz kılarken kıvrım kıvrım ne zaman bitse diye sıkılıyor, işte bunlar hep RABBİMizin zikrinden,ibadetten yüz çevirdiğimiz ,için,bedenizim namazda aklımız dünyalıkta olduğu için kaynaklanıyor.

Geç yattım dizi izledim sabah namazı kaçtı diyor ne yapmam lazım diyor?
işte bu boş şeylerle uğraşacağına fıkıh , ilmihal öğrenseydi sabah namazını kaçırdığında sünneti ile birlikte saat kaça kadar kılabileceğini bilmiş olacaktır.

ben sırlar dünyasını izliyorum vs.. diyenlerde olacak fakat çoğumuz fıkıh bilmiyoruz ,sırlar dünyasında sana fıkıhmı öğretiyorlar ,çoğumuz tefsir okumuyoruz, sırlar dünyası yada büyük buluşmada tefsir derslerimi veriliyor? işte bu gibi kanallarda müslümanlara iki dini program yapıyorsa diğer saatlerde yabancı film , müzik klip vs.. yayınlıyorlar.

Yatsı namazın kıldırtmam
Sabah namaza kaldırtmam
Söylenenlere aldırtmam
Benim adım televizyon

faydasını görüyorum diyenler kendilerini kandırıyorlar RABBİM inşaALLAH onlarıda uyandırsın.

Filistin elden gidiyor, Çeçenistan öyle, Afganistan ve Irak'ta mümin kardeşlerimizin durumu ortada,
Türkiye dinsizlerin elinde
biz hala TV , Dizi ve Maç peşinde
ALLAH hidayet şuur versin ne zaman uyanacağız

En son ((MUHAMMED)) tarafından Ptsi Mayıs 05, 2008 11:25 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.reklamyasaktir
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
SUMEYYE

Kadın Mesaj Sayısı : 443
İş/Hobiler : Ehli Sünnete uygun kitapları okumak
Lakap : mercimek

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimePtsi Nis. 28, 2008 11:32 am

ALLAHU TEALA(C.C) biliyor ya izliyoruz.Hakkaten de bizlere zerre faydası yok.tam tersi farkında olmadan ibadetle geçireceğimiz saatlerimizi çalan bir canavar.RABBİM(C.C) tez zamanda kurtulmayı nasip etsin İNŞAALLAH.
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 12:22 am

Allah razı olsun senden kardeşim
http://www.canmuhammed.ile.biz
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 8:07 am

amin Rabbim okuduklarımızla duyduklarımızla amel etmek nasip etsin
bu edilen vaazlar , sohbetler bilgiler kalplerde iz yapsın inşaAllah
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

Erkek Mesaj Sayısı : 912

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 3:47 pm

Allah C.C. razı olsun Muhammed Kardesim emeğine sağlık inşAllah!...

Haklısınız aynen katılıyorum sizlere!...
http://www.asrisaadet.ile.biz
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 7:25 am

amin kardeşim ecmain
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 10:22 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
amin Rabbim okuduklarımızla duyduklarımızla amel etmek nasip etsin
bu edilen vaazlar , sohbetler bilgiler kalplerde iz yapsın inşaAllah

İNŞALLAH...ALLAH RAZI OLSUN...
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 11:18 am

ecmain kardeşler
http://www.canmuhammed.ile.biz
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimePtsi Mayıs 05, 2008 11:24 am

amin ecmain inşaAllah
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

Erkek Mesaj Sayısı : 912

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimePtsi Mayıs 05, 2008 1:12 pm

amin ecmain insAllah!...
http://www.asrisaadet.ile.biz
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

MesajKonu: Geri: Benim Adım Televizyon   Benim Adım Televizyon Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07, 2008 9:43 am

amin kardeşim Rabbim bizleri boş malayan işlerden muhafaza etsin

Benim Adım Televizyon
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz Benim Huzurum