FORUM ANA SAYFA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...

4 posters
YazarMesaj
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
SUMEYYE

Kadın Mesaj Sayısı : 443
İş/Hobiler : Ehli Sünnete uygun kitapları okumak
Lakap : mercimek

Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Empty
MesajKonu: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 12:00 pm

Sonradan iyi amel ve temiz ahlakı ile, kendisini tanıyan müslümanların kanaatına göre veliler mertebesine yükselmiş olan bir zat doğru yola girmeden önceki halini bizlere şu İBRET dolu sözlerle anlatıyor;

Ben eskiden bir eşkiya idim. Dağ başında gelip geçenlerin yolunu kesip, silah zoruyla zorla ellerindekileri alır ve geçimimi bu şekilde sağlardım.

Bir çete arkadaşımla Dicle Nehrinin kenarından geçerken iki hurma ağacı gördüm. Ağaçlardan biri kurumuş diğeri de meyveliydi. Ağaçlara dikkatle bakarken, iki ağaç arasında gelip giden bir kuş dikkatimi çekti.

Kuş, önce meyveli ağaçtan gagasına bir iki hurma sıkıştırarak diğer kuru hurma ağacına gidiyor. Bir müddet sonra aynı işi tekrarlıyordu.

Kuşun bu şekilde davanması ilgimi çekti. Acaba bu işin sebebi ne olabilir diye kuru hurma ağacına tırmandım. Ağaca çıkınca ne göreyim!.. Ağacın dalları arasında kör bir yılan yatmaktaydı. Ağaçtan ağaca uçan kuş da ağzında hurma taşıyarak kör yılanın beslenmesini sağlıyordu.

Bunun üzerine şöyle düşündüm; Bu kuru dallar arasında yatan canlı varlık kör bir yılandı. İnsanlara zararlı olduğu için Hz.Peygamberimizin(S.A.V) görüldüğü yerde öldürülmesine müsaade etmiş, izin verilmiştir.Böyle iken Ulu Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04 (C.C)onun bile rızkını vermiş. Ağaçtan ağaca durmadan kuş sayesinde rızkı önüne gelmişti.

Ben ise şükürler olsun, Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04(C.C)'ın ortaksız varlığına samimi yürekle inanan bir kimseyim.Buna rağmen varlığı kör bir yılana kuru dallar arasında rızık veren Esirgeyici bir Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04(C.C)'ın kulu olduğumu unutmuş gibi kendimi kötü yollara kaptırarak geçimimi haram ve haksız yerden temin ediyorum. Ne kadar yanlış bir yolda olduğumu anladım.Şu andan itibaren bütün yaptığım günahlara kırk bin kere tövbeler olsun,artık ben eşkiyalığı bırakarak geçimimi helal yoldan kazanacağım.

"Ey Rahmeti bol esirgeyici Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04(C.C)'ım yığın yığın günahlarımı lütfederek bağışla!
Çete arkadaşları ağaçta neler gördüğünü sordular.Gördüklerimi anlatıp bundan sonra eşkiyalığı bıraktığımı söyledim. Anlattıklarımın tesirinde kalan diğer çetedekiler, eşkiyalığı bırakıp rızıklarını helal yoldan kazanacaklarını söylediler.

Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04(C.C)'ın serbest kıldığı yollardan geçimimizi sağlamak üzere vedalaşarak yıllardan beri uğramadığımız evlerimize döndük.

Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Iccon04(C.C) hepimizi yaptığı günahlara karşı tevbe ederek doğru yola giden kullarından eylesin.

alıntıdır
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

Erkek Mesaj Sayısı : 912

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 12:32 pm

amin diyorum!... Allah C.C. bizlere helal yönden kazanç sağlamayı her daim sağlar inşAllah!...
http://www.asrisaadet.ile.biz
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
SUMEYYE

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 1:44 pm

İnşaAllah kardşeim İnşaAllah.
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeSalı Nis. 29, 2008 11:10 pm

Allah razı olsun kardeşim
amin
http://www.canmuhammed.ile.biz
((MUHAMMED))
p@yl@şımcı üye
p@yl@şımcı üye
((MUHAMMED))

İş/Hobiler : SOHBET,KİTAP,İLİM
Lakap : EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 7:40 am

Allah razı olsun güzel bir paylaşımdı
Allah (C.C.) kafirlere bile bu dünyada rızık veren bu dünyada
iyi kötü herkese acıyandır (Rahman'dır)
Fakat ahirette sadece Mümin lere acıyan (Rahim'dir)
http://www.reklamyasaktir
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
SUMEYYE

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 10:36 am

Amin.ALLAHU TEALA(C.C) cümlemizden razı olsun İNŞAALLAH.
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...   Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ... Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 11:17 am

ecmain
http://www.canmuhammed.ile.biz

Kör Yılanla Ona Hurma Taşıyan Kuş ...
1 sayfadaki 1 sayfası