FORUM ANA SAYFA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

******-Peygamber kıyasına cevap

YazarMesaj
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

Atatürk-Peygamber kıyasına cevap Empty
MesajKonu: ******-Peygamber kıyasına cevap   Atatürk-Peygamber kıyasına cevap Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 4:47 pm

Başörtüsünü "Hitler'in faşist gömleği ile karşılaştıran" CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'den sonra skandal bir kıyas da CHP Denizli il başkanından geldi.

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan İl Başkanı Ali Kavak, Denizli'nin gittikçe muhafazakârlaştığını iddia etti. Vali yardımcısını eleştiren Kavak, "Dünya Hz. Muhammed gibi bir lideri bekliyor, şeklinde konuşuyor vali yardımcısı. Yani ****** gibi bir lideri bırakıyoruz biz Denizli'de. Tabii Hz. Muhammed dinî liderdir. Yeni baştan şeye getiriyoruz." dedi.
Bu sözler stüdyodaki herkesi şoke ederken, duruma müdahale eden program sunucusu Ahmet Hakan, "Hz. Muhammed'le ******'ü karşı karşıya getirmeyelim. O çok yanlış olur. Bir kısa ara verelim en iyisi." uyarısını yaptı. Katılımcıların "CHP'ye de haksızlık olur." demesi üzerine Hakan, "Evet, bu CHP'ye de haksızlık olur. Başkana da haksızlık olmasın, öyle demek istemedi, yanlış anlaşılabilir. Bir düşünsün, belki onu da düzeltme imkânı olabilir." ifadesini kullandı.
GAF ÜSTÜNE GAF
Verilen aradan sonra tekrar söz alan CHP il başkanı, skandal sözleri düzeltmeye çalışırken yeni bir gaf yaptı. Kavak, bu kez de Hz. Muhammed'e "İslam'ın kurucusu" nitelendirmesinde bulundu: "Hz. Muhammed, İslam'ın ilk kurucusu ve peygamberidir. Mustafa Kemal de laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Vali yardımcısının görevi burada tesettürlü ilkokul öğrencilerinin başında durmak değil, ilkokul öğrencilerine tesettürü giydirenlere ve ilahi söyletenlere, kamu binası önünde ilahi söyletenlere karşı soruşturma açmak olmalıdır laik Türkiye Cumhuriyeti'nde. Ben bunu söylemeye çalıştım. Yoksa kesinlikle bir karşılaştırma söz konusu değil."
TEKNİK HATA YORUMU

CHP'li Ali Kavak, gelen tepkiler üzerine ise suçu reklamlara attı. Reklâmlar araya girince cümlesinin tamamlanmadığını belirten Kavak, "******, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir liderdir. Hz. Muhammed de bizim dinimizin lideridir dedik. İlk cümle kaldı, sonraki cümle de var arada dikkat ederseniz. Hiçbir zaman ******'ü Peygamber'in yerine, Peygamber'i ******'ün yerine koymamız söz konusu olmaz. Reklâmların girmesini teknik bir hata olarak görüyorum. Peygamber'i siyasi liderle, ******'le karşılaştırmayız." savunmasını yaptı.
İLİŞKİLİ HABER
******'ü peygamberle kıyaslayınca
Zaman

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=316393
http://www.canmuhammed.ile.biz

******-Peygamber kıyasına cevap
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-