FORUM ANA SAYFA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Empty
MesajKonu: Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki   Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 9:41 am

Hani, pişmek yanmak kadardır ya!… Fuzûlî’ye göre aşk öyle bir ateştir ki, ruhları bin türlü kirinden arıtır ve gönülleri yaktıkça âşığa itibar kazandırıp rütbesini arttırır.
Aşk işinde başarılı olmak, sevgilinin iltifatını ve aşkını kazanmak için bu yanışın derinlikli olması gerekir. Ne kadar çok yanarsa âşık, o kadar pişer bu meydanda. Çünkü bütün dertlerin çaresi aşktır, ötesi büyük bir boşluk… Tasavvuf, ilâhî aşkın o uzun patikalarında karşılaşılan güçlükleri aşmak, dikenleri çiğnemekle, belki onları aşk duyan gönüllerde yakmak, belki de bizzat gönülleri aşkta pişirmekle hedefine varır çünkü. Aşk bir sarhoşluk ise, onun niceliğini en iyi Fuzûlî anlar. İşte beyit:
Öyle sermestem ki idrâk etmezem dünya nedir
Ben kimim, sakî olan kimdir, mey ü sahbâ nedir
Aşk ile öyle sarhoş olmuşum ki artık bilmiyorum
dünya nedir? Ve bilmiyorum, ben kimim;
bana bu içkiyi sunan da kim; içki ve kadeh nedir?!..
İskender Pala
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin
X_@sRi_s@@det_X

Erkek Mesaj Sayısı : 912

MesajKonu: Geri: Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki   Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 10:05 am

ALLAH razi olsun gül çok güzel bir paylaşım!... Rabbim bizleri hayırlı kullarından eyler insAllah!...
http://www.asrisaadet.ile.biz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki   Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 10:07 am

AMİN.ECMAİN.İNŞALLAH.
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi
taz

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki   Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Icon_minitimeÇarş. Mayıs 28, 2008 11:40 pm

kardeşim Allah razı olsun
http://www.canmuhammed.ile.biz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki   Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki Icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 8:26 am

AMİN.ECMAİN.

Aşk ile Öyle Sarhoş Olmuşum ki
1 sayfadaki 1 sayfası